o konferenci

Konference Brownfieldy je platformou pro dialog soukromé a veřejné sféry o budoucím rozvoji brownfieldových lokalit v České republice. V průběhu jednoho dne se tu potkávají zástupci samospráv, odborníci na územní plánování, development, architekturu, životní prostředí, průmysl a další. Představeny jsou úspěšné realizace a přístup měst, státu a developerů k řešení zdánlivě neřešitelného problému.    

2021 Český Krumlov - kasárna Vyšný

Zatím poslední ročník konference byl věnován brownfieldům v menších českých městech a možnostem municipalit, jak tyto lokality rozvíjet. Příklad projektu transformace bývalých kasáren v Českém Krumlově na novou obytnou čtvrť ukázal, jak může regionální město využít potenciál brownfieldu pro svůj vlastní rozvoj.

fotografie: Jordan Dimov

2019 Libčice nad Vltavou

Druhý ročník konference měl za cíl především inspirovat města a investory, jak brownfieldové lokality rozvíjet a kromě nové funkce jim dát i potřebnou kvalitu. Konal se v jedinečném prostoru bývalé kotelny a uhelného mlýna v Libčicích nad Vltavou.

fotografie: Dominik Kučera

2018 Pragovka

Konference vznikla jako prostor pro diskuzi soukromé a státní sféry nad budoucností brownfieldových lokalit v ČR. Za vznikem každoroční akce stála Asociace Developerů a agentura CzechInvest.

fotografie: Dominik Kučera