Jména postupně zveřejňujeme

Řečníci

Kristian Skovbakke Villadsen

director and associate partner, Gehl Architects

Kristian vede ve studiu Gehl městské strategie, územní plány, koncepční návrhy a krajinné projekty se zaměřením na výzvy k udržitelnému chování - "Snížení emisí CO2 na osobu v každodenním životě je stejně důležité jako snížení emisí CO2 na m2". Jeho role sahá od účasti na politických diskusích, které pomáhají definovat vize měst a projektů, až po řízení procesu identifikace strategií potřebných k realizaci. Úspěšně využívá integrované navrhování založené na osvědčených postupech, důkazech, znalostech a datech, aby zajistil soulad mezi vizí a realizací. Pracuje v Evropě, Severní Americe a Asii.

Ivan Bartoš

místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj

Ivan Bartoš je dlouholetým předsedou České pirátské strany, stál už u jejího vzniku v roce 2009. Od podzimu 2017 působí jako poslanec Parlamentu České republiky, tento mandát obhájil i v roce 2021. Čtyři roky zastával ve Sněmovně pozici předsedy Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj, vedle této oblasti se věnoval také například problematice digitalizace.

Profesně působil v několika českých a nadnárodních společnostech v oboru informačních technologií, pracoval například pro Newton IT, Monster Worldwide, T-Mobile či startoval pracovní portál Air Jobs.

Jan Šulc

člen představenstva a výkonný ředitel EBM Partner

Od roku 2021 s velkým nasazením a ambicemi vede projektový tým EBM Partner a nastavuje strategii a procesy vedoucí ke stabilním růstu v segmentu rezidenčního developmentu i nájemního bydlení. Na brownfieldu o rozloze 63 000 m2 v těsné blízkosti kladenského hlavního vlakového nádraží připravuje se svým týmem městotvorný projekt Stromovka Kladno a v městské části Kladno - Ostrovec na 10 000 m2 Rezidenci Engerth.

Do EBM přišel ze společnosti Skanska Property Czech Republic, kde působil jako projektový ředitel administrativních projektů v ČR a Maďarsku. Vystudoval stavební inženýrství na ČVUT v Praze. Po studiích získal praktické zkušenosti z realizace staveb jako stavbyvedoucí a projektový manažer ve společnosti Goldbeck Bau.

Petr Očko

náměstek ministra průmyslu a obchodu

Petr Očko, v současnosti náměstek ministra průmyslu a obchodu zodpovědný za digitalizaci a inovace, je vysokým českým veřejným činitelem a předním odborníkem na informační ekonomiku, evropskou integraci a přilehlé oblasti. Petr začal svou kariéru v úspěšném českém start-upu Globe Internet a byl aktivní v soukromém i veřejném sektoru. Rozsáhle se podílel na různých projektech souvisejících s EU. Působil jako generální ředitel agentury CzechInvest a předseda Technologické agentury ČR. Petr věří v inovace a potenciál České republiky patřit ke globálním lídrům v oblasti průmyslu 4.0 a digitálních inovativních řešeních zaměřených na člověka.

Tomáš Kadeřábek

ředitel Asociace developerů

Tomáš Kadeřábek již více než 20 let pracuje v oboru řízení investiční výstavby. Účastnil se přípravy a realizace celé řady projektů, které zahrnovaly obchodní, kancelářské, bytové i další funkce. Působil ve významných developerských společnostech, jeho činností bylo jak projektové řízení, tak i působení ve vedení společností. Od roku 2006 pracuje Tomáš Kadeřábek jako nezávislý expert v oboru řízení investiční výstavby a účastní se řady projektů. Od roku 2015 působí též jako ředitel Asociace developerů, z.s.

David Petr

ředitel Odboru podnikatelské lokalizace, CzechInvest

Studia absolvoval na ČVUT v Praze se specializací na dopravní inženýrství a městský urbanismus. Následně se z role konzultanta podílel na přípravě několika významných tuzemských i zahraničních projektů. Získané zkušenosti z praxe se v současnosti snaží využít z pozice ředitele podnikatelských nemovitostí v CzechInvestu, kde pomáhá jak investorům přicházejícím do České republiky, tak municipalitám s jejich development projekty. Speciálně se zaměřuje na brownfieldy a jejich nové využití.

Tomáš Ctibor

zakladatel a výkonný ředitel 4ct

Zakladatel a výkonný ředitel společnosti 4ct, multidisciplinární platformy zaměřené na plánování projektů a poskytování inovativních a kvalitních služeb v oblasti rozvoje a transformace měst a regionů, a to jak pro veřejný, tak pro soukromý sektor. V současné době se 4ct podílí také na mezinárodní spolupráci na několika rozsáhlých transformačních projektech. Tomáš se specializuje na analýzu, přípravu, nastavení, koordinaci procesů a řízení rozvojových projektů, hledání nových udržitelných strategií a řešení, které umožňují efektivní komunikaci mezi všemi příslušnými zainteresovanými stranami. 

Ondřej Rys

radní pro rozvoj města Kladna

Architekt a od roku 2014 i zastupitelem (a s výjimkou let 2018-20) i radní ve svém rodném městě Kladně. Jako radní má na starosti architekturu, územní plánování a rozvoj Statutárního města Kladna. Během jeho působení na radnici město pořídilo řadu regulačních plánů a územních studií, včetně lokalit brownfieldů, které jsou v současné době postupně naplňovány.

Pavel Pravda

vlastník Areálu Poldi

Pavel Pravda působil více než 25 let jako advokát, z toho posledních 18 let na pozici partnera mezinárodní advokátní kanceláře bnt attorneys-at-law s.r.o., kde se věnoval právnímu poradenství ve větších nemovitostních a energetických transakcích českých i mezinárodních investorů, včetně jejich financování. V několika posledních letech se Pavel Pravda věnuje rozvoji vlastních nemovitostních projektů, a to zejména revitalizaci brownfieldu bývalých oceláren Poldi na Kladně. 

Jana Vondráčková

koordinátorka projektu Obytná čtvrť Na Vysokém

Původní profesí procesní analytička. Od roku 2008 se kromě jiného věnuje developmentu. Je spoluzakladatelkou společnosti CIO holding a CIO project a členkou dozorčí rady stavební společnosti Konsit.

Zkušenosti získané při realizaci a provozování rezidenčních projektů a projektů komerčních zón v současnosti využívá při rozvoji lokality Na Vysokém v Kladně Dubí. Zde ve spolupráci s architektonicko-urbanistickou kanceláří m4 a utvořenou expertní skupinou připravuje revitalizaci areálu bývalého černouhelného dolu František Josef. Na jeho místě vznikne moderní obytná čtvrť Na Vysokém, která průmyslové funkce nahrazuje funkcemi rezidenčními, komunitními, naučnými a rekreačními.